Laatste wijziging op 14 november 2023
Alle buurt- of dorpshuizen of bewonersbelangen hebben met geld te maken. Of het nou gaat om de jaarlijkse ronde langs alle leden voor de contributie, of dat je maandelijks btw aangifte moet doen. Op de site van dorpshuizen.nl staat een uitgebreid artikel over het voeren van een administratie.
Een goed boekhoudprogramma is onontbeerlijk en kan veel moeite en gedoe besparen. Tegenwoordig zijn er ook allerlei digitale oplossingen die bijvoorbeeld automatisch bonnetjes herkennen en uploaden zodat je deze altijd en overal kunt inzien.
Uitbesteden aan een administratiekantoor
Sommige dorpshuizen hebben hun administratie uitbesteed aan een (klein) administratiekantoor. Je hoeft dan alleen nog maar de bonnetjes aan te leveren.
Boekhoudprogramma’s
De keuze voor een bepaald programma is nogal persoonlijk. Er bestaan legio mogelijkheden voor het voeren van je administratie. Op de website Appwiki (gevestigd in Groningen!) staan veel programma’s op een rijtje (de programma’s die Appwiki betalen staan wel hoger op de lijst).
De meeste boekhoudprogramma’s hebben tegenwoordig een koppeling met de bank, zodat bankafschriften niet meer handmatig hoeven te worden ingeboekt. De programma’s die hieronder worden toegelicht zijn o.b.v. de ervaringen van onze leden.
eBoekhouden.nl
Voordelen
- Gunstige prijs.
- Alles is online, dus gemakkelijk over te dragen.
Snelstart
Voordelen
- Gunstige prijs.
- Het programma werkt goed voor de hele boekhouding, inclusief het versturen van facturen (post/mail), BTW aangifte en er kan gekoppeld worden met bijv. kassasystemen.
- Koppeling met administratiekantoor.
Nadelen
- De volledige versie van Snelstart draait alleen op het Windows-besturingssysteem. De webversie (die dus op alle OS draait) wordt gefaseerd gebouwd en is inmiddels goed genoeg voor het dagelijkse gebruik.
Aanvullende mogelijkheden
Dan zijn er nog veel aanvullende mogelijkheden. Denk bijvoorbeeld aan het automatisch herkennen van bonnetjes tot een online reserveringssysteem.
- Trifact365 – Automatisch herkennen van facturen.
- SuperSaaS – Een online reserveringssysteem waarbij je ook betalingen kunt koppelen.
- Accommodatiehuur.nl – Een online reserveringssysteem waarbij je ook betalingen kunt koppelen.
- Google Agenda – Een agenda waarin je bijvoorbeeld kunt bijhouden op welke momenten ruimtes geboekt zijn.
- Een pin-terminal via mypos.eu – Deze pin-terminal moet je zelf aanschaffen. De gebruikskosten zijn echter veel lager dan bijv. contract met Rabobank of het hele dure CCV.
- Een kassa via twelve.eu – Een kassa met touchscreen zoals je veel bij sportclubs ziet. In één oogopslag een uitdraai van de transactie’s in een maand.
Wij proberen in beeld te brengen op welke manier onze leden hun boekhouding voeren, en welke software daarvoor gebruikt wordt. Wil je delen welk programma jullie gebruiken, of heb je een tip? Vul dan onderstaand formulier in.